Klarushky stránky

tRiKy S vOdNí dÝmKoU

Nový příspěvek

Rad na snadnější práci s vodní dýmkou existuje celá řada. V této sekci uvádíme některé návrhy a rady, které vám mohou zpříjemnit či usnadnit práci s vodní dýmkou.

1. Plňte korunku přímo na dýmce

Korunka bude stabilní po celou dobu plnění a navíc spadlý tabák se snadno zachytí na tácku.

2. Zkuste místo gumového těsnění na korunce a hadici použít mokré noviny

Průmyslově vyráběné gumové těsnění stejných rozměrů nemůže být pochopitelně vhodné pro všechny typy vodních dýmek (často se rozměrově liší). Vlhké noviny dokonale utěsní i ta nejmenší místa a můžete tím zlepšit chod vaší dýmky v případě netěsnosti gumového těsnění.

3. Zkuste nepoužívat samozápalné uhlíky

Samozápalné uhlíky obsahují chemické látky, které urychlují zapálení uhlíku. Tyto chemické látky zůstávají v uhlíku i po jeho zapálení a mohou kazit chuť právě kouřeného tabáku.

4. Mějte speciální hadice na různé druhy tabáků

Při kouření více druhů silně aromatických tabáků po sobě může docházet k nežádoucímu prolínání chutí. Převážnou část hadic na našem trhu nelze po použití vyplachovat vodou (tedy lze, ovšem za cenu výrazného snížení její životnosti), takže se dá říci tyto hadice mají chuť aromatického tabáku "navždy vypálenou v sobě"

Tipy a triky pro přípravu korunky

Nejlepší a nejpřesnější návod, jak správně připravovat korunku pro vodní dýmku, neexistuje. Každá korunka je jinak konstruovaná a záleží pouze na odzkoušení a "odladění" dané korunky, aby byl uživatel vodní dýmky maximálně spokojený. I přesto by měla být dodržována jistá pravidla, z nichž užitečná jsou určitě následující:

5. Nikdy neplnit korunku tabákem přes okraj

Spálený tabák se pak přichytí na alobal a zanedlouho dochází k pálení již spáleného tabáku, což může požitek z vodní dýmky značně znechutit.

6. Tabák musí být důkladně natrhaný

Stává se, že nenatrhané kousky tabáku se zakonzervují opálenou vrstvou okolo a nedochází v pálení tabáků uvnitř jednotlivých kousků.

7. Nemačkat tabák do korunky

Může dojít nejen k tomu, že dýmka bude nefunkční (bude špatně táhnout) a navíc nedojde ke spálení všeho tabáku, takže se s ním akorát plýtvá.

Žádné komentáře